Wnętrze boho – dla kogo? Jak urządzić mieszkanie lub dom w tym stylu?

Co to jest styl boho? Czym się charakteryzuje?

Wnętrze boho – dla kogo? Jak urządzić mieszkanie lub dom w tym stylu? Wysokiej jakości tapety na ściany, niski mebel z metalu, ogromny dywan i kilka dużych obrazów. Tak powinien wyglądać nowoczesny loft!

Boho to styl, który kojarzy się często z skandynawskim ciepłym domem pełnym drewna. Jednak wszystko zależy od tego jaki boho chcemy mieć. Czasami do takiej aranżacji potrzebujemy więcej niż tylko drewnianego mebla i naturalnych kolorów!

Dla osób, które lubią wnętrza boho, kluczem do sukcesu jest wystrój. Zanim zaczniesz odpowiadać na pytanie „skąd się bierze styl?”, warto pomyśleć o tym, czego szukasz: czy chciałbyś mieć przed sobą urzekające widoki? Czy może preferencje minimalistycznego stylu?

Boho, nazywany również stylem wolnych dusz, ceni się za naturalność, nonszalancję i wygodę, ale i za niczym nieskrępowaną swobodę w dobieraniu wzorów, materiałów i fasonów. Styl boho jest stylem eklektycznym, gdzie kunsztowne oraz zabytkowe meble stykają się z nowoczesnymi i designerskimi dodatkami, egzotycznie zdobione dekoracje ze stonowanymi i delikatnymi materiałami, a ludowe i folklorystyczne wzory z dziełami sztuki czy elementami popkultury. Styl boho to aranżacje wielokolorowe, i artystycznie nieograniczone – pozwala nam on wykazać się kreatywnością.

Styl boho ewoluował na przestrzeni dekad i lat, przejmując motywy innych, dominujących w danym czasie stylów. Wyróżniamy różne rodzaje boho – od marokańskiego i ludowego po uwspółcześnione wersje, czyli scandi boho.

Sprawdź koniecznie pozycjonowanie stron cennik.

Plusami stylu boho jest dowolność w łączeniu ze sobą kolorów i wzorów, które na pierwszy rzut oka „się gryzą”. Boho można postrzegać jako stylową awangardę, na pewno nie jest to przewidywalna, nudna i jednostajna klasyka. W tym stylu brak sztywnych reguł, dominują za to intensywne, krzykliwe barwy. Najpopularniejsze barwy we wnętrzach boho to czerwień w odcieniu rubinu czy wina, turkus, purpura czy kakaowy brąz. Innym wariantem są stonowane barwy pastelowe, które mają być tłem dla ekstrawaganckich gadżetów – pasującymi kolorami są tu subtelna patyna, przygaszona żółć czy delikatna mięta. Wyjątkiem jest odmiana tego stylu pod nazwą scandi boho, inspirująca się stylem skandynawskim, co oznacza stonowane, przygaszone kolory. Przysłowiową wisienką na torcie są tu dodatki, takie jak: dywany, kosze, narzuty, poduszki, obrazy i kwiatki doniczkowe.

Podsumowując, styl boho jest dla osób lubiących awangardę i eklektyzm. Z pewnością nie jest to styl dla tradycjonalistów, ceniących sobie sprawdzone, ponadczasowe i przewidywalne aranżacje wnętrz.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *