Szafa do przedpokoju – jak wybrać? Poradnik zakupowy

Wydaje się, że najważniejszym meblem w przedpokoju powinna być szafa. Jak ją zatem wybrać i czym się kierować przy zakupie? Jakie funkcje i cechy powinna posiadać?   

Niezależnie od tego, czy planujemy zainwestować w szafę do przedpokoju na kilka lub kilkanaście lat, warto pomyśleć o najmniejszych detalach. Dlatego pierwsze kryterium to powierzchnia przedpokoju – ile mamy metrów? Jak długo potrzebna będzie nasza nowa szafa pod spodem? Rozmiar musi być dopasowany do ilości ubrań i akcesoriów oraz innych rzeczy, które chcielibyśmy w tym meblu pomieścić.

Jeśli mamy niewielkie przedpokój, warto postawić na szafę z drzwiami uchylnymi. Znacznie ułatwi to jej otwieranie i mogą się spodobać ludziom mającym małe pomieszczenia w domu. Szafa przesuwna jest idealna dla tych, którzy posiadają mały przedpokój a potrafi ona pełnić rolę garderoby, o jakiej marzy niejedna kobieta.

Dla wybrednych szafę można zrobić na indywidualne zamówienie. Dobierze się do niej odpowiedni materiał i kolor, dopasuje jej rozmiar oraz naszyte będzie otwory na koce czy rajstopy – tylko według potrzeb użytkownika. Firmy meblarskie produkujące szafy na zamówienie są w stanie sprostać najbardziej wygórowanym wymaganiom klientów.

Szafa w przedpokoju powinna pomieścić te rzeczy, które nie będą wyglądały reprezentacyjnie w pokojach czy kuchni, np. wędki na ryby czy drobne AGD. Przy wyborze szafy do przedpokoju bardzo ważna jest jej głębokość, jak i solidne drzwi, często z lustrem, w którym możemy się przejrzeć przed wyjściem na zewnątrz.

Od dobrej szafy nie zależy tylko wygoda jej użytkownika, ale również jego bezpieczeństwo. Ilość pokoi oraz ich rola (np. gospodarcza) decyduje o rodzaju i ilości szuflad i półek, które powinny się znaleźć w przedpokojowej garderobie.

Jaka kolorystyka szafy jest odpowiednia do przedpokoju? W przedpokoju powinniśmy wybierać szafę o uniwersalnym kolorze, by nie różniła się ona od innego mebli lub zaznaczała dominujący kolor. Wybrana barwa powinna pasować do wszelkich akcesoriów dekoracyjnych oraz posadzki lub dywanu.

Podsumowując, to na jaką szafę do przedpokoju się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od jej rozmiarów i metrażu przedpokoju. Optymalna wydaje się szafa przesuwna, a to ze względu na jej pojemność, ilość i głębokość półek oraz miejsc na wieszaki. Starajmy się wybrać ponadczasową kolorystykę, która sprawi, że szafą będziemy się cieszyć nie przez kilka, a przez kilkanaście lat. Dobra szafa do przedpokoju to inwestycja na lata i musi charakteryzować się wysoką jakością wykonania. Przeglądając ranking szaf, sprawdź pozycjonowanie stron cennik.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *