Meblościanka – jaką wybrać do salonu?

Wielu z nas marzy o tym, by mieć swój własny salon. Niestety często brakuje nam odpowiedniego pomysłu na jego urządzenie. Jak widzisz, już sama meblościanka może dostarczyć ci odpowiednich inspiracji! Czytaj więcej i dowiedz się, co warto wziąć pod uwagę przy ich wyborze oraz kolorach do salonu.

Meblościanka to świetny pomysł na pomieszczenie barku, szaf, regałów, wbudowanego biurka czy szafki RTV. Te wszystkie części tworzą całość, o której należy pomyśleć w kategoriach estetycznych, tzn. jak się prezentuje i praktycznych, tzn. pojemność, funkcjonalność itp.

Meblościanka pozwoli na utrzymanie porządku w twoim salonie, wszystkie rzeczy będą na swoim miejscu. Zapomnisz, że kiedykolwiek miałaś bałagan, czy nie wiedziałaś, gdzie położyłaś jakąś rzecz.

Najważniejsze czynniki, które powinnaś brać pod uwagę, przy jej wyborze to:

  • stylistyka, np. nowoczesna, włoska, francuska
  • kolorystyka, np. kolory drewna, kolory ziemi
  • modny fason do salonu
  • jakość i estetyka wykonania
  • Transport, wniesienie przez firmę i łatwość montażu
  • renoma firmy i cena.

Kolorystyka meblościanki powinna współgrać z kolorystyką mebli wypoczynkowych, nie musi to być ten sam kolor, ale barwy nie mogą się „gryźć”. Nie polecam białych meblościanek do domu z małymi dziećmi, zwierzętami lub gdy nie lubimy za często sprzątać. Meblościanka to inwestycja przynajmniej na kilka, jeżeli nie na kilkanaście lat. Ponadczasowe kolory, które nie znudzą się za szybko to czerń czy kolory ziemi. Możemy mieć pewność, że przy wymianie kompletu wypoczynkowego będziemy w stanie wkomponować jego styl i kolorystykę w styl i kolorystykę meblościanki.

Meblościanki są wykonane z różnych surowców – płyt meblarskich lub drewna. Ceny meblościanek z drewna są oczywiście wyższe niż z innych surowców. Najbardziej wybredni mogą zamówić wykonanie dedykowanej meblościanki przez salon meblowy lub stolarza. Uwzględnią oni nasze indywidualne życzenia co do jej wyglądu i funkcji.

Meblościanki najlepiej najpierw obejrzeć w katalogach firmowych salonów meblowych, a następnie udać się do salonu stacjonarnego danej marki na oględziny i konsultacje ze sprzedawcą. Szukając meblościanki w internecie, sprawdź pozycjonowanie stron. Warto być na wysokich pozycjach w wyszukiwarce.

Podsumowując, wybór meblościanki do salonu nie jest łatwym zadaniem. Przy jej zakupie należy kierować się stylem pasującym do wystroju naszego salonu czy nawet całego mieszkania. Trzeba oczywiście zwracać uwagę na kolorystykę i jakość wykonania. Nie bez znaczenia jest także renoma firmy i cena za taki komplet.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *