Materac 160×200 – jak wybrać odpowiedni model?

Jak wybrać odpowiedni model materaca 160×200 cm? Czym się kierować przy jego zakupie? Gdzie go kupić, żeby uzyskać najkorzystniejszą cenę? Jaka twardość materaca będzie dla nas optymalna? Jakie rodzaje materacy spotkamy w sklepach meblowych? Jakie są wady i zalety materaca o wymiarach 160×200 cm? Na te i inne pytania uzyskasz odpowiedzi w naszym artykule.

Jeśli szukasz materaca 160×200 w najlepszej cenie, zapraszamy do lektury naszych porad. Przedstawiamy ten artykuł, aby pomóc Ci podjąć decyzje o tym, jaki materac kupić. Porady obejmują między innymi sposoby na to by znaleźć materace 160×200 w bardzo niskich cenach oraz gdzie je po prostu kupić.

Materac 160×200 to produkt, który może być uznany za najbardziej istotny wydatek dla każdego domownika. Niezwykle istotne jest więc dobranie odpowiedniego materaca. W tym artykule znajdziesz informacje o materacach 160×200, ich ofertach i cenach oraz sposobie kupna.

Materac 160×200 cm to rozmiar materaca na łoże małżeńskie. Minusem tego rozwiązania w porównaniu do dwóch osobnych materacy dla każdego małżonka jest jego jednorodność na całej szerokości, co może być znaczącą wadą, gdy małżonkowie znacznie różnią się pod względem masy ciała. Mogą też mieć inne potrzeby i preferencje co do twardości materaca, zatem ten rozmiar nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem.

Plusem materaca o wymiarach 160 x 200 cm jest jego wielkość, co sprawia że osobom przy kości nie zabraknie na nim miejsca. Unika się też rowka pomiędzy dwoma dostawionymi materacami jednoosobowymi.

Ze względu na budowę wewnętrzną, wyróżniamy materace piankowe, bonellowe i sprężynowe nowego typu, gdzie każda sprężynka jest opakowana w specjalny woreczek ochronny. Nowoczesne materace piankowe zapewniają doskonałe odprowadzanie wilgoci, dochodzi tu jednak problem ścierania się materaca, czego nie doświadcza się w przypadku materacy sprężynowych. Te ostatnie są podzielone wzdłuż, patrząc po wysokości, na 7 stref twardości, z których funkcją najtwardszej z nich jest podtrzymywanie kręgosłupa w poziomej, a nie wykrzywionej w poziomie pozycji podczas snu. Takie zaprojektowanie materacy zapewnia bardzo ergonomiczny wypoczynek i sen. Jeżeli chodzi o pokrowce, z jednej strony mamy powłokę letnią z bawełny, a z drugiej zimową z wełny. Pokrowce do materacy są zapinane na zamek błyskawiczny, co ułatwia ich ściągnięcie, wypranie i ponowne nałożenie. Do wyboru mamy materace miękkie, średniotwarde i twarde. Optymalnym wyborem jest materac średniotwardy.

Najlepiej i najtaniej kupimy materac 160 x 200 cm u jego producenta na Allegro. Modele ze sklepów internetowych poza Allegro czy stacjonarnych sieciówek są znacznie droższe, co nie zawsze przekłada się na ich jakość i funkcjonalność. Czasami płacimy po prostu za markę. Jeżeli szukasz firmy przeprowadzkowej w stolicy, kliknij proszę na przeprowadzki Warszawa.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *