Kuchnie na wymiar – jak wybrać?

Wybieranie mebli do kuchni nie wydaje się bardzo trudne, jednak urządzanie nietypowej kuchni to nie lada wyzwanie. Co zatem zrobić, gdy standardowy zestaw mebli nie pasuje? Pozostaje nam zamówienie kuchni na wymiar. Ale jak się do tego zabrać? Jakie nasze oczekiwania powinna uwzględnić firma produkująca kuchnie na wymiar? O co zapytać w rozmowie z taką firmą? Jak długo czeka się na realizację zamówienia?

Początkowo musimy określić nasz budżet i półkę cenową mebli, które nas interesują. Przeglądamy internet i katalogi firmowe, żeby zobaczyć które firmy wychodzą naprzeciw nietypowym oczekiwaniom klientów i na ile wyceniają swoją pracę. Czy są solidne i mają dobre opinie wśród kupujących? Czy wywiązują się z ustalonych terminów? Czy wystawiają faktury VAT? Czy oferują wniesienie mebli do domu i ich montaż od A do Z?

Wykonanie kuchni na wymiar wymaga dokładnych pomiarów nie tylko metrażu naszej kuchni, ale także poszczególnych szafek i blatów kuchennych. Może się zdarzyć tak, że firma zaproponuje nam małe półeczki wypełniające przestrzeń pomiędzy większymi szafkami. Nie godźmy się na to to. W kuchni na wymiar chodzi o to, żeby wszystkie elementy były zeskalowane co do milimetra. Musimy zadbać o to, żeby meble kuchenne na wymiar nadawały się do zabudowy lodówki, zmywarki, a w ekstremalnych przypadkach nawet pralki. Zadbajmy o to, by wyprodukowano nam pojemne szafki, które pomieszczą wszystkie garnki i akcesoria kuchenne.

Kuchnie na wymiar są znacznie droższe niż standardowe, ponieważ wykonywane są pod indywidualne zamówienie klienta, są po prostu „szyte na miarę”, stąd nie istnieje możliwość ich zwrotu do sklepu.

Uzgodnijmy dokładną kolorystykę mebli i blatów kuchennych, żeby potem uniknąć przykrych niespodzianek, że kolor będzie nieodpowiedni. Jeżeli mamy małe dzieci lub psa, wybierajmy ciemniejsze kolory szafek. Gdy pies niszczy meble, skontaktujmy się z psie przedszkole Ruda Śląska.

Kuchnie na wymiar mogą być wykonane z drewna lub płyty drewnopodobnej. To od naszych upodobań i budżetu zależy, na co się zdecydujemy.

W stylistyce kuchni warto kierować się konceptem, żeby było to przytulne, małe, domowe gniazdko, gdzie można spokojnie usiąść do obiadu lub miło spędzić czas z rodziną przy kawie i herbacie.

Gdy już firma dostarczy nam wymarzoną kuchnię na wymiar, możemy zabrać się za poszukiwanie pasujących akcesoriów i dekoracji do tego pomieszczenia. Jest to tez okazja do wymiany starego AGD na nowe, które będzie lepiej współgrać pod względem stylu z nowymi meblami.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *