Czarne wnętrza – dla kogo? Jak w intrygujący sposób urządzić dom lub mieszkanie utrzymane w czarnej kolorystyce?

Czarna kolorystyka wnętrz to nic innego, jak modny trend. Czarne meble i dodatki świetnie sprawdzają się nie tylko w nowoczesnych pomieszczeniach, ale także we wnętrzach utrzymanych we włoskim czy nowojorskim stylu. W ich otoczeniu czujemy się zawsze elegancko i stylowo. Czy czerń to dla nas? Jaka czerń? A co mamy na myśli, mówiąc o dominacji czarnego koloru w naszym lokum?

Czarny salon wygląda dostojnie i majestatycznie, ten kolor podkreśli wyjątkowość naszego najważniejszego pokoju, w którym przyjmujemy gości i spędzamy czas wolny, siedząc lub leżąc na komplecie wypoczynkowym. Należy jednak pamiętać, że czerń ma wiele odcieni, deseni i faktur, w zależności od materiału, na którym występuje. Ich kontrastowe zestawienie gwarantuje nam oszałamiający efekt, który z pewnością wzbudzi podziw naszych gości.

Czarne dywany i meble dobrze sprawdzają się we wnętrzu eklektycznym lub stylizowanym na francuskie. W ich otoczeniu poczujemy się artystycznie oraz elegancko. Świetnym pomysłem na czarny akcent w naszym domu jest wstawienie czarnego fortepianu lub pianina, które nada wyjątkowy charakter wnętrzu. Sprawdź koniecznie pozycjonowanie stron.

Czarna glazura na wysoki połysk w łazience to ekstrawagancja i odwaga, podobnie jak w pozostałych pomieszczeniach. Idealnym dopełnieniem będą tu wielkie lustra i czarno-białe fotografie w stylu retro. Do tego trzeba skomponować czarną wannę, umywalkę i toaletę.

Natomiast czerń w kuchni to dobry pomysł, jeżeli zależy nam na schudnięciu. Taki kolor bowiem zniechęca do jedzenia. W tym miejscu możemy stworzyć spójną i nasyconą odcieniami czerni tematykę – od mebli po fronty lodówek i kuchenny sprzęt AGD mały i duży. Na ścianach ustawimy czarne obrazy lub lustra, a pod blatem umieścimy w szafkach czarne garnki.

Czarna sypialnia to śmiałe i nowoczesne przedsięwzięcie, choć może się to wydawać kontrowersyjne. Podstawowym meblem jest tu ogromne, czarne łoże, utrzymane w stylu nowoczesnym. Koniecznymi dodatkami są lampy i szafki nocne.

Czerń nadaje się także do mieszkań i domów w stylu industrialnym, imitującym atmosferę starych zakładów przemysłowych. Czarną możemy wykorzystać do urządzenia wewnętrznych ścian bocznych, ich malowania lub tapetowania.

Podsumowując czerń w całym domu lub mieszkaniu to nowatorskie rozwiązanie dla odważnych, ekstrawaganckich i eleganckich osób, którym zależy na oryginalnej aranżacji. Dla tradycjonalistów ceniących przytulne aranżacje, takie propozycje mogłyby się okazać bardzo męczące i przytłaczające. Można się także zdecydować na wybrane elementy wyposażenia utrzymane w kolorze czarnym.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *